Březen 2013

29.3.

29. března 2013 v 11:53 | E.
Zdravíčko. Tak už tu máme pátek. Jak si užíváte volno? Jedete někam nebo sedíte doma a barvíte vajíčka? U nás se tohle bohužel nedodržuje. Když jsem byla maličká, barvila jsem vajíčka s babičkou, připravovaly jsme dobroty koledníkům... Bylo to fajn. Teď? Nevzpomínám si skoro ani jak mě bolel zadek od pomlázky. Vážně je to strašně dlouho. Ale vadí mi to. Ani okna nezdobíme. Jediný co dodržujeme je že si koupíme dárky. A to mi nepříjde jako dobrá tradice. Zítra bych měla jet k babičce a k tátovi. Jedíný co mi tam vadí, že mají péřový deky. Jsem na peří alergická a taky se ho bojím. No, jo, divný co? Mám celkem divný strachy když se tak zamyslím... Až moc divný.. Ale radši to nebudu dávat vědět světu.
A co dál? Musím se sebou něco začít dělat. Musím už konečně zase začít cvičit. Přibírám na váze a to se mi nelíbí. Už mám asi 52kg a měla jsem 50kg. A hlavně si šetřím na Eucerin. Pocity jak na horské dráze. Jednou srším energií a pak bžum a je to na bodu mrazu. Jinak, už 3 dny za sebou u nás stále běží film Petr Pan (z roku 2003).Tumblr_l28w4zncks1qzjf58o1_500_large Moje sestřička se od toho nemůže odtrhnout. Ten film mám moc ráda, ale když ho vidíte celé dny v kuse, už vás to nebaví. Ale i tak, kloubouk dolů všem co se na tomto filmu podíleli. Povedl se jim. Na youtube jsem také viděla alternativní konec a chtělo se mi až brečet. Všechno je to stejně zvláštní. Pořád se pozastavuji zda opravdu není něco jako Země Nezemě i když už nejsem dítě. Schválně, zamyslete se. Svět je plný zázraků. Už to že žijeme, že tu jsme, že dýcháme a že je všechno tak dokonale zařízené... Duchové jsou, to vím. Andělé? Ano. Ufo? Ano, jsou. Je jich spoustu. Léta a léta bádání. Víte kolik je planet na kterých je život a naše přístroje tam nikdy nedohlídnou? Chci znát Váš názor.
A teď koukám z okna. Na všech střechách je sních. Zima je hrozná. Taky chcete aby konečně začalo jaro?
Tak pac a pusu, pac a pusu Vaše E.

Koralína

25. března 2013 v 16:13 | E. |  Recenze knihy

Koralína

autor : Neil Richard Gaiman - narozen 10.listopadu 1960

Obsah knihy a informace o knize podle mě:Koralína je fantasy novela z roku 2002.

Toto dílo je o dívce jménem Koralína a o světě za tajnými dveřmi. Autor tímto dílem sděluje že máme přijmout to co máme a milovat to a být za to vděční.

Tento příběh se odehrává v dnešním světě, tedy na začátku 21.století, mimo město, není uvedeno kde přesně.
Prostředí je v knize zachyceno podrobně. Je skutečné i nereálné. Jde o to kde se Koralína zrovna nachází.

Kniha je o velmi zvláštní jedenáctileté dívce jménem Koralína Jonesová která nemá ráda když jí lidé osloví Karolína. Příběh začíná jednoho dne o letních prázdninách, kdy se Koralína s rodiči zrovna přestěhovala do starého domu ve stylu královny Anny, který byl rozdělen do čtyř bytů. Mezi ostatní nájemníky patří slečna Spinková a slečna Forciblová které jsou bývalé herečky, Pan Bobinský, který má myší cirkus a byt vedle bytu kde bydlí Koralína je prázdný. Jednoho deštivého dne se Koralína nudí, rodiče pracují na počítači a nevšímají si jí. Tak se rozhodne že prozkoumá byt. Píše seznam kolik je v bytě oken, dvěří, modrých věcí a kde je kotel. V salónu se starým nábytkem po její babičce objeví malé zamčené dveře, ale když je maminka odemkne, je za nimi jen cihlová zeď, kterou byl dům kdysi rozdělen na menší byty. Když jde navštívit své sousedy, pan Bobinský jí má vzkázat od svých myší: "Nechoď těmi dveřmi". Poté co odejde, má namířeno ke slečně Spinkové a slečně Forciblové. Koralína pije čaj a slečna Forciblová jí nabídne že jí bude číst budoucnost z čajových lístků. "Hrozí ti velké nebezpečí". Řekne slečna a dají Koralíně kamínek s dírou uprostřed, který jí pomůže a ochrání.

http://files.knihyprovsechny.webnode.cz/system_preview_detail_200000003-ccb46cdae2/koralina.jpg

Navzdory těmto varováním se Koralína rozhodne odemknout dveře když je doma sama. Místo zdi je za dveřmi dlouhá chodba která vede do bytu na druhé straně a vypadá téměř stejně jako ten jejich. Bydlí zde její druhá matka a druhý otec, kteří jsou repliky jejích skutečných rodičů. Místo očí mají ale velké černé knoflíky. V tomto "světě" se zdá Koralíně všechno lepší. Rodiče si s ní hrají, matka vaří samé dobroty, v jejím pokoji jsou živé hračky které mluví, chodí i létají. Zdejší slečna Spinková a Forciblová nepřetržitě hrají představení ve svém bytě. Koralína zde najde černou kočku která se prochází kolem domu i v reálném světě. Tato kočka dokáže mluvit ale není žádná replika. Také přišla tajnou chodbou za dveřmi aby varovala Koralínu před nebezpečím. Ta o tom ale nechce ani slyšet a kočce dál nevěnuje pozornost. Druhá matka nabídne Koralíně že zde může zůstat věčně ale musí jí knoflíky všít do očí. To Koralínu vyděsí a uteče zpět dveřmi domů díky čemuž je druhá matka zklamaná. Po návratu domů ale Koralína zjistí že své rodiče nemůže nikde najít. Naštěstí se objeví černá kočka která jí zavede do chodby k velkému zrcadlu kde v něm Koralína spatří své rodiče kteří se klepou zimou a její maminka napíše na sklo "Pomoz nám" a zmizí. Z toho vyvozuje Koralína že je unesla druhá matka. Ačkoliv se bojí, jde zpátky do jiného světa aby se postavila druhé matce a zachránila své rodiče. Když kočka opět začne mluvit, poradí Koralíně aby jí vyzvala ke hře, jelikož miluje výzvy. Druhá matka se snaží Koralínu přesvědčit aby zde zůstala ale když odmítne, je uzamčena za zrcadlem za trest. Objeví tu duchy tří dětí, které druhá matka unesla před spoustou let. Ve skutečném světě nebyly šťastné tak si nechaly všít do očí knoflíky aby mohly zůstat. Prý se s každým začala druhá matka nudit, snědla jejich těla a jejich duchy dala stranou. Děti Koralínu prosí aby našla jejich duše které druhá matka ukryla aby nemohly odejít (zemřít). Když druhá matka Koralínuvytáhne ze zrcadla, navrhne jí Koralína hru ve které musí najít duše dětských duchů a své pravé rodiče. Pokud Koralína vyhraje, může s rodiči odejít a děti budou svobodné a mohou dostát svého klidu. Pokud nevyhraje, zůstane tu navždy, dovolí druhé matce aby jí
měla ráda a dokonce jí může přišít knoflíky do očí. Druhá matka nadšeně souhlasí. Když Koralína najde všechny tři duše jde za druhou matkou do salónku. Děti jí ale varují že i když vyhraje, nebude jí druhá matka chtít pustit. Koralína už ví že její rodiče jsou ve sněhové kouli na poličce nad krbem. Ovšem musí přesvědčit druhou matku aby odemkla dveře do skutečného světa. A tak druhé matce řekne že ví že její skuteční rodiče jsou jistě za těmi dveřmi. Když je druhá matka odemkne, usměje se a jde směrem ke Koralíně. Ta popadne černou kočku, která byla u ní v tašce schovaná a hodí jí přímo na obličej druhé matky. Vezmě sněhovou kouli a běží do chodby za dveřmi a snaží se dveře zavřít. Kočka je už s ní a tak jí pomůže. Ovšem druhá matka měla v chodbě strčenou svou pravou ruku která tam teď jen tak ležela. Koralína je zpět ve svém domě a jsou tu i rodiče kteří si na nic z toho nevzpomínají. Tu noc má Koralína sen o těch dětech kteří přejdou k posmrtnému životu. Varují jí ale, že její úkol není u konce. Ruka druhé matky je v jejím světě a chce Koralíně ukrást klíč ode dveří které spojují dva světy. Té se ale podaří dostat ruku do velmi hluboké studny kterou uzavře. Vrátí se domu jako vítěz nad vlastním štěstím a je velmi ráda za to co máa. A co se stalo s černou kočkou? Stal se z ní domácí mazlíček a její panička je Koralína Jonesová.

Kniha je vyprávěna er-formou.

Kompozice textu je chronologická.

Zajímavosti: Tato kniha byla v roce 2009 zfilmována. Filmové zpracování je opravdu zajímavé. Poprvé v historii kinematografie režisér Henry Selick zkombinoval metodu tradiční stop-motion animace a stereoskopického 3-D. Tento film byl dokonce nominován na Oscara za nejlepší animovaný film.

Vlastní hodnocení: Tato kniha mě nadchla, vtáhla mě do děje a měla jsem pocit že tento příběh prožívám s ostatními postavami. Když porovnám knihu s filmem jsou tu detaily které nejsou ve filmu a v knize jsou a naopak. Kniha má strašidelný a temný podtón a přitom je příjemná. Rozhodně jí všem vřele doporučuji. Je to kniha kterou začnete číst a nebudete ji chtít odložit.

Picture 0.2

24. března 2013 v 17:50 | E. |  Galerie
Image001363594926196psvsu5_large

Dva krůčky po mokrém písku

24. března 2013 v 13:35 | E. |  Recenze knihy

Autor: Anne-Dauphine JulliandNyní již šťastná autorka.
Anne-Dauphine Julliandová se narodila v roce 1973 v Paříži, kde žije dodnes. Vystudovala žurnalistiku a pracovala jako novinářka nejdříve v denním tisku, později ve specializovaných časopisech. V současné době má tři děti, čtvrté, dcerka Thais, zemřelo ve třech letech. O posledních měsících jejího života vypráví ve své knize Dva krůčky po mokrém písku, která se stala bestsellerem a za niž obdržela literární cenu Paroles des Patients.

http://storage.albatrosmedia.cz/albatrosmedia/images/large/ac9456f01cddc087334ed3ec0ebae9c4.jpg
Kniha: Až do dvou let byla Thais úplně normální dítě. Alespoň nic nesvědčilo o tom, že by tomu bylo jinak. Jednoho dne si však její matka na pláži všimla, že Thais chodí nejistě a vytáčí nožičku směrem ven. Zašla s ní tedy k lékaři, který jí po sérii vyšetření sdělil šokující zprávu. Její dcera trpí vzácnou genetickou nemocí, na kterou není lék, a zbývá jí jen několik měsíců života. Tehdy matka své dceři slíbí: "Budeš mít krásný život. Jiný než ostatní holčičky, ale život, na který budeš moct být pyšná."

Mé hodnocení: Knihu jsem přečetla na jeden nádech. Půjčila jsem si jí v knihovně. Zaujal mě název, obal a hlavně podnadpis - Skutečné příběhy. Přečetla jsem si obsah a i když jsem věděla že budu při čtení plakat, půjčit jsem si tu knížku musela. Anne-Dauphine vypráví dopodrobna o dnech, pocitech, maličké Thais i o její nemoci, o čtyřletém synovi který Thais bezvýhradně zbožňuje a poté také o novém miminku - malé Azylis - která touho chorobou také trpí ale ona má šanci žít, jelikož na to přišli brzy. Zato Thais se zhoršuje. Nejdřívě stáčí nožičky a třesou se jí ruce. Poté přestane chodit, mluvit, vidět a nakonec i slyšet. Ve třech letech zemře. Z noci na Štědrý den vydechla naposledy. Její nemoc je metachromatická leukodystrofie. Je to něco strašného. Brečela jsem od začátku do konce. Jediné je mi líto kromě toho že maličká Thais už mezi námi není a to, že jsem nemohla poznat tak silného človíčka odhodlaného žít a mít radost z života. Je pro mě obrovským vzorem. Ráda bych v budoucnu těmto dětem pomáhala, popřípadě založila nadaci. Tato kniha mi toho dala hodně do života, na popřemýšlení a toho že každý den se má žít jako by byl poslední. Jako byla v knize věta která se několikrát opakovala: Pokud nejde přidat dny životu, musíme život přidat do dnů které zbývají.
A tak děkuji autorce. Za to, že je tak silná a že se podělila o tuto životní lekci která je inspirací k životu pro ostatní. Všem Vám doporučuji tuto knihu si přečíst.

20.3.

20. března 2013 v 19:53 | E.
Páni.. Učení, učení a učení. Jde mi z toho hlava kolem. Ekonomika, čeština, němčina, chemie.. No je toho dost. Ale myslím že to zvládnu. Cn0aaq9_largeRozkouskuju si to a půjde to líp. Také se musím samozřejmě zdokonalovat v tanci, zpěvu, herectví a celkově v umění. A to není problém. Jinak, sepisuju referáty z knih které jsou na povinnou četbu k maturitě... Pochybuju že z nich vyhrabu 20 knih které se budu muset naučit. Ale čtu hodně a ráda takže to je celkem plus. Teď jsem do sebe naplácala misku jahod. Bolí mě teď břicho. No a dál? Je mi zima. Nevím proč, ale celej den je mi hrozná zima. Novinky? Tumblr_mjtk6vdfxn1s36f4bo1_500_largePíšu básně, poezii, povídky, příběhy a songy ve větším počtu. Dneska jsem si v knihovně půjčila Roztomilé malé lhářky a Dva krůčky po mokrém písku. Tu první asi znáte.. A ta druhá je skutečný příběh.. Autorka vypráví o tom jak zjistili že jejich dvouletá dcerka má smrtelnou chorobu a zbývá jí maximálně 5 let života. Hned jsem začala číst. Vím jen že zemřela když jí byly 3 roky. Jsem v druhé kapitole a slzy na stránky pokládám už teď. Je to opravdu silný a dojemný příběh. A autorka hlavně chtěla aby její dcerka žila své poslední měsíce naplno a poznala lásku a kouzlo světa. Těším se až tuto knížku budu mít přečtenou. A dál? Budu se muset jít osprchnout a přemýšlet nad články. Chci sem psát, hodně ale někdy se mi zkrátka do cesty staví škola. Přesto se budu snažit. Děkuju, mějte se hezky a usmívejte se na svět.

Picture 0.1

20. března 2013 v 19:37 | E. |  Galerie
Piano-playing-1_large

Essence - Like a day in a candy shop

16. března 2013 v 13:00 | E. |  Recenze kosmetika
Popis: Jako den v Candy Shop je sladká, čerstvá a smyslná vůně, která připomíná atmosféru v obchodě sladkostí. Vůně pro všechny dívky, které chtějí žít svůj sen.

Tuto vůni tvoří:
Hlava - Broskev, Orchidej
Srdce - Šeřík, Otočník, Jasmínové lístky
Základ - Vanilka, Fazole tonka, Pižmo

Mé hodnocení:
Bez téhle vůně se už neobejdu. Poprvé jsem jí zahlédla v časopise a pak v drogerii DM. Když jsem jí vyzkoušela, ihned jsem si jí musela koupit. Naprosto mě okouzlila. Miluju jí! Dá se nosit kamkoliv. Kluci jí na holkách zbožňují. Je to opravdu jedna z mých nejoblíbenějších vůní. Pokud jí nemáte, určitě jí vyzkoušejte. Zamilujete si jí!

Cena: Cena 189 Kč
Celkové hodnocení: 10/10
Kde se dá sehnat: Na internetu, v drogeriích..

Garnier Pure Active péče proti akné - 24 hodinová hydratace

15. března 2013 v 20:00 | E. |  Recenze kosmetika
Popis:
Péči proti akné - 24hodinové hydrataci!
Pro pleť se sklony k výskytu nedokonalostí. Pokud chcete okamžitě bojovat s černými tečkami a mastnou pletí, ale nechcete zapomínat na hydrataci pleti.

Zvláčňující složení výrazně zlepšuje kvalitu pleti a viditelně redukuje tvorbu kožního mazu. Zlepšuje texturu pleti a projasňuje. Navíc působí proti tečkám i proti stopám po akné. Péče je obohacená o antibakteriální kyselinu salicylovou a přírodní regenerační látky.

Jak používat:
Aplikujte každé ráno a večer dostatečné množství krému na dokonale vyčištěnou pleť . Vmasírujte jemnými krouživými pohyby od středu obličeje k vnějším partiím. Vyhněte se očnímu okolí.
Složení Pure Active ExfoBrusheru je koncentrované - obsahuje antibakteriální kyselinu salicylovou a přírodní extrakt HerbaRepair.
PureActive: kompletní řešení pro pleť se sklonem k akné
Působí proti akné i stopám po akné, obsahuje maximální koncentraci kyseliny salicylové (v přípravcích široké distribuce) - 2 %. Součástí složení je přírodní extrakt HerbaRepair. Působí okamžitě. Péče je klinicky testovaná na pleti se sklonem k akné.

Teenageři potvrzují výsledky
  • 76 % - nedokonalosti jsou okamžitě vysušené
  • 94 % - pleť je okamžitě hloubkově pročištěná
  • 88 % - pleť je okamžitě svěží
  • 79 % - po pěti dnech působení je pleť na pohled zdravější, čistější a jasnější

Mé hodnocení: S akné mám dlouholeté trápení. Nic skoro nepomáhalo. Až když jsem našla tenhle krém. Už po pár dnech akné mizí, stopy po jizvách se zacelují. Pleť je jasnější, hebká a mnohem lepší. Pokud máte problémy s akné, tohle rozhodně vyzkoušejte. Záleží ovšem na druhu pleti ale i přesto, má tento krém pozitivní účinky prakticky u každého. Rozhodné doporučuji!

Cena: Cena se pohybuje okolo 119 - 190 Kč
Celkové hodnocení: 10/10
Kde se dá sehnat: Na internetu, v drogeriích, například v DM.

Pret a Porter original - toaletní voda

15. března 2013 v 16:30 | E. |  Recenze kosmetika
Popis: Vrchní svěží tóny tvoří hořký pomeranč, grapefruit a květ tamarínu. V srdci vyniknou květinové tóny frézie, neroliové silice a muškátový ořech. Báze okouzlí vůní santalového dřeva a dubového mechu. Výsledkem je svěží lehká vůně pro ženy, kterou vůni chápou jako nedílnou součást svého šatníku. Toaletní voda je v koncentraci, která vydrží.

Mé hodnocení:
Vůni jsem dostala jako dárek. Když jsem jí ucítila, očarovala mě. Nosila jsem jí stále. Kamkoliv, ale nejvíce do školy. Spolužačkám i spolužákům velmi krásně voněla. Ovšem po čase už byla dá se říct ohraná, jelikož jsem jí na sobě měla pořád. Ale tato vůně je opravdu úžasná. Zkuste jí a pochopíte.

Cena: Od 189 - 300 Kč (Záleží na obchodu)
Celkové hodnocení: 9/10
Kde se dá sehnat: Na internetu, v drogeriích... Je všude k dostání.

Toaletní voda Sparkle in Paris

15. března 2013 v 16:07 | E. |  Recenze kosmetika
Popis: Je sebevědomá a okouzlující. Přitahuje k sobě pohledy jako magnet. Ženy chtějí být jako ona, muži se s ní chtějí setkat...a její vůně je nezapomenutelná!
Vůni Sparkle in Paris inspirovala magnetická atmosféra města světel. Smyslná vůně vřesu vetiver se prolíná se svěžími tóny malin, ostružin a jiskřivým šampaňským akordem. 50 ml

Mé hodnocení: Na první pohled mě zaujal flakónek. Když jsem poprvé ucítila její vůni bylo to jako bych byla plná energie. Svěží vůně vřesu vetiver vám ošálí smysly, které budou najednou divoké, nasládlá vůně malin a ostružin vás zase omámí ovocnou vůní a dohromady to dodává pocit svěžesti, sebevědomí a síly. Vůně se dá nosit jak do školy, tak i na párty či do restaurace. Prostě kamkoliv. Provoní vám příjemně den. Za mě dávám palec nahoru. Je prostě skvělá!

Cena: 599,00 Kč
Celkové hodnocení: 10/10
Kde se dá sehnat: Na internetu či v obchodech Oriflame..


This blog was created on 14.3.2013.