About The Vampire Diaries

30. července 2013 v 19:49 | E. |  O Seriálu
Seriál

Upíří deníky jsou hororový, fantasy seriál Kevina Williamsona a Julie Plec. Seriál je založen na knihách autorky L.J. Smith. Premiéru měl 10.9.2009 na americké TV stanici The CW.

Sledujeme příběh 17 leté Eleny Gilbert, která se zamilovala do více než stoletého upíra Stefana Salvatora.

1. série
Čtyři měsíce po tragické smrti rodičů se sourozenci Elena a Jeremy vracejí do "normálního života". Elena vždy byla hvězdnou studentkou - oblíbená, krásná, chytrá, ale teď se pouze snaží skrývat svůj smutek. Nyní žijí se svou mladou tetou Jennou, která se snaží být tím nejlepším náhradním rodičem.

Elena se snaží najít podporu v okruhu svých přátel Bonnie, Caroline a bývalého přítele Matta, zatímco Jeremy propadá drogám. Když začne nový školní rok je Elena, stejně jako všichni ostatní, fascinovaná tajemným Stefanem.

Stefan i Elena okamžitě najdou zalíbení v tom druhém, i když Elena stále kroutí hlavou nad Stefanovým bizarním chováním, jako například, když se zničehonic objeví na hřbitově, kde jsou pohřbeni její rodiče. To, co si dívka neuvědomuje je fakt, že Stefan je upír. Na tradičním táboráku propuká panika, když je nalezena Vicki s podivným kousnutím na krku.

Stefan se vrací domů s obavami, že ví, kdo dívku zranil a najde svého staršího brata Damona, kterého neviděl 15 let. Damon je také upír a oba dva mají dlouhou a hořkou historii. Damon nechápe Stefanovo odmítání brutality a zabíjení, ale naopak velmi dobře chápe posedlost Elenou, která vypadá přesně jako Katherine, žena, kterou oba bratři před sto lety milovali. Nyní se tito dva upíří bratři - jeden dobrý, jeden zlý - ocitají ve válce o Eleninu duši, duši jejích přátel a o zbytek obyvatelstva Mystic Falls.

2. série
Katherine Pierce, zlá upírka, která stvořila bratry Damona a Stefana Salvatore, se po 145 letech vrací do Mystic Falls, aby všem pořádně zamotala hlavu. Její podobnost s Elenou je až neskutečná, obě dívky jsou na vlas stejné a toho Katherine plně využívá. Plete oba bratry znesvářené láskou ke stejné lidské dívce a z Caroline vytvoří upíra.

Na bratrův pohřeb přijíždí i Mason Lockwood, černá ovce rodiny Lockwoodových. Tyler si začne všímat strýcova zvláštního chování a objeví děsivé tajemství, které jeho rodina skrývá. Nyní, když Tyler zná rodinné prokletí, musí si dávat pozor - nikdo nesmí zemřít jeho vinou, jinak se začne každý úplněk přeměňovat na vlkodlaka, stejně jako Mason. Naneštěstí se mladému chlapci podaří kletbu spustit. S těžkým obdobím, které Tyler prožívá mu pomůže Caroline, která má svých starostí s upírstvím dost.

Ovšem Katherine a Mason nejsou jediní, kdo do Mystic Falls přijeli - dalším návštěvníkem se stává tajemný Elijah, který brzy odhalí, že patří mezi nejmocnější bytosti na planetě. Elijah patří mezi Původní upíry - první upíry, kteří kdy kráčeli po této zemi. Zná se s Katherine a jeho cílem je ochránit Elenu před někým ještě mocnějším než je Elijah sám - před Klausem.

Ten na sebe nenechá dlouho čekat. Klaus se objeví i se svým ďábelským plánem na uskutečnění rituálu, ke kterému mělo dojít již před půl tisíciletím. Tehdy chtěl se svým bratrem Elijahem obětovat Katerinu Petrovou, nyní známou jako Katherine Pierce. Teď plánuje obětovat Elenu. Její život i životy jejích blízkých znovu visí na vlásku.

Stefan s Elenou zaplatí za své životy hodně vysokou cenu.

3. série
Stefan, který zaprodal svou duši Klausovi, se musí vypořádat s temnotou a žízní po krvi. Vydává se s ním na dlouhou pouť, při které hledají vlkodlaky a mění je v hybridy. Klaus netuší, že rituál na prolomení kletby, kterou na něj Původní čarodějka seslala, selhal, a proto nemůže vytvořit sobě podobné. Vydává se se Stefanem do Chicaga, kde oživí svou sestru Rebeku a Stefanovy vzpomínky, které před devadesáti lety vymazal.

Damon a Elena se potýkají s rostoucí sympatií, i když oba pracují na tom, aby dostali Stefana domů. Podnikají několik neúspěšných výprav za Stefanem a netuší, že Klaus si to se Stefanem míří zpět do Mystic Falls.

Duchové z minulosti se točí kolem Jeremyho a snaží se zničit jeho vztah s Bonnie, popřípadě zabít Elenu. Ano, je to tak - Jeremyho bývalé lásky, Vicki a Anna, se jako duchové vrací do města a přinášejí trable. Vicki se na Druhé straně spojila s Původní čarodějkou a dostala příkaz zabít Elenu, aby se mohla vrátit mezi živé. Anna se jí v tom snaží zabránit a varuje Jeremyho, ze kterého láska k ní stále nevyprchala. To postupně přivede jeho vztah s Bonnie do záhuby.

Už jsme se seznámili se třemi ze sedmi Původních upírů, tak proč nepoznat dalšího aneb Mikael přichází. Upír a zároveň lovec upírů se jeví jako jediná věc, které se Klaus opravdu bojí. Mikael je totiž Klausův nevlastní otec, který netouží po ničem jiném než vidět své děti mrtvé.

Na své vzkříšení dlouho nečekají ani ostatní Původní upíři, které s sebou Klaus vozil v rakvích. Jsou jimi Finn, který na svou skutečnou a definitivní smrt dlouho čekat nemusí a Kol, který ještě pár problémů způsobí.

Z Tylera se stal Klausův první úspěšný hybrid a také našel skutečnou lásku - Caroline. Ta je s Tylerem šťastná, ale pak se objeví Klaus a všechno zničí svým poutem vděčnosti, které k němu Tyler chová, a také svým zájmem o Caroline.

Bonnie se po mnoha letech setká se svou maminkou, ale šťastné období netrvá moc dlouho, také se zaplete s černou magií.

Elenina historie se znovu opakuje - tehdy jela domů se svými rodiči a měla nehodu na Wickery Bridge, nyní jede domů s Mattem a Rebekah svede jejich auto z mostu Wickery. Mohlo by se zdát, že toto je konec Elenina života, ale není.

4. série
Elena se musí potýkat se svým novým životem v podobě upíra. Její tělo se ale vzpírá a odmítá krev zvířecí i z transfuze. Damon se jí snaží pomáhat a Stefan žárlí.

Navíc do města přijíždí i velice silný lovec upírů Connor Jordan s plánem na pobití všech nadpřirozených bytostí v Mystic Falls. Patří do tajného bratrstva lovců upírů, které funguje již od dvanáctého století. U Elenina bratra se probudí lovcova značka, která je pro členy typická a Jeremy, přestože nadevše miluje svou sestru, netouží po ničem jiném, než po její smrti.

Klaus s Rebekou odhalí tajemství, které střeží už devět set let a které může změnit osudy všech zúčastněných. Tím tajemstvím je záhadný lék na upírství, který by mohl být Eleninou potenciální spásou, a tak se rozjíždí závod s časem, protože každý chce lék pro sebe, aby jej mohl použít ke svým sobeckým účelům.

Naši hrdinové se znovu ocitnou v nebezpečí, když zjistí, že lék je pohřben na tajemném ostrově s nejstarším nesmrtelným stvořením, proti němuž je i rodina Původních bezmocná, Silasem. Ten po svém probuzení zamíří do Mystic Falls, kde se pomalu rozpoutává peklo na Zemi.

Do toho všeho se Elenin rozpadá, když ztratí důvod své lidskosti a svou lidskost samotnou.

5. série
O páté série, která se právě natáčí a jejíž první díl bude odvysílán ve čtvrtek 10. října 2013, se toho zatím moc neví, pouze to, že gang se vydá na vysokou školu a Silas bude hlavním antagonistou.

Pro mnohé dobrou zprávou je, že vlkodlak Tyler Lockwood a nyní-tak-trochu-jiná Katherine Pierce, Elenina ďábelská dvojnice, se vrátí a budou se podílet na příběhu našich hrdinů. Vzhledem k tomu, že Elena, Matt, Caroline a ostatní opustí město, setkají se i s novými tvářemi, Tessou, Wesem, Nadiou, Megan, Trishou, Reynoldem a Jessem.

Ovšem, postavy nebudou jen přibývat, ale i naopak. Rozloučíme se s Elijahem, Klausem, Hayley a postupem času i s Rebekou, kteří zamíří do New Orleans v Louisianě, kde započnou svůj vlastní příběh, svůj vlastní seriál.

Jak víte z předchozích řádků, Původní se stěhují do města, které před staletími vybudovali, aby jej vymanili z nadvlády tajemného a krutého Marcela, Klausova dávného přítele a chráněnce. Budou je provázet i čarodějky, kterým Marcel pod trestem smrti zakazuje provozovat magii, Davina a Sophie a lidská studentka psychologie Camille.

Jejich příběh spatří diváci na televizních obrazovkách poprvé v úterý 15. října.

Knihy

Původní knihy jsou čtyři - Probuzení, Souboj, Zášť a Temné shledání. Později přibylo pokračování - Návrat, Soumrak, Zajetí, Osvobození a Před půlnocí. Sequelem se stala série Stefanových deníků a v současnosti se píše pokračování celé série.

Probuzení
Elena je krásná, modrooká blondýna, která si získá všechno, co chce. Když potká hezkého, ale strašidelného Stefana, který ji striktně odmítá ze strachu, že jeho tajemství by pro ni mohlo být příliš nezvládnutelné. Tíží ho vlastní minulost a vědomí, že jeho pomstychtivostí naplněný bratr Damon ohrožuje každého, koho si Stefan pustí k tělu. Eleně nebude trvat dlouhou dobu, než si uvědomí, že s bratry Salvatory jí hrozí obrovské nebezpečí.

Souboj
Elena prožívá vztah s upírem Stefanem, ale záhy si uvědomí, že existuje ještě větší nebezpečí, než milovat upíra, a to být středem zájmu obou z upířích bratrů. Mezitím, co Stefan bojuje s žízní po Elenině krvi, Damon se snaží získat dívčinu lásku. Nyní stojí Elena před těžkým rozhodnutím - je odhodlaná riskovat vlastní smrtelnost pro záchranu alespoň jednoho z bratrů.

Zášť
Tajemná síla plná zášti a odporu pronikla do města Fell's Church. A nepřeje si nic jiného než zabíjet. Je možné, aby se Damon a Stefan smířili a spolu bojovali proti většímu nebezpečí, než jakým jsou oni sami? Dojde na chvíli, kdy si Elena bude muset říct: "A dokážu to já?"

Temné shledání
Elena se ze záhrobí snaží varovat své přátele, že zlo ještě neopustilo město. Bonnie, spolu s Meredith a Mattem, použije kouzlo, které přivolá Stefana a Damonem. Mezitím je město pustošeno a obyvatelé zabíjeni. Stefan na pokraji smrti a Damon vyřizující si účty s Klausem - to přinutí Bonnie povolat Elenu z onoho světa. Kouzlo uspěje a dívka se zjeví se zástupem duchů vojáků, kteří zemřeli za občanské války.

Návrat
Elena se znovu vrací do světa živých. Její přátelé a Stefan se jí snaží pomoci. Temné síly se znovu snaží způsobit co nejvíce trápení, a tak po Eleně natahují své drápy. Kdo zlo využije tentokrát a dokáže se dívka ubránit?

Soumrak
Temnota se znovu šíří městem Fell's Church. Damon se stává kořistí stvoření, které dokáže ovládnout jeho vůli a které touží po Elenině smrti. Ve starém lese ožívají stromy a množí se podivní hmyzí tvorové.

Zajetí
Ve Fell's Church znovu propuklo peklo - tentokrát ho způsobili démoničtí duchové, kteří zajali Stefana. Elena se proto vydá na nebezpečnou pouť do Temné dimenze, aby ho zachránila. Doprovodem se jí stává Damon, který netouží po ničem jiném než po Eleně. Žádná překážka nedokáže dívku odradit od záchrany milovaného Stefana. Ovšem každým dnem se zvyšuje napětí utajované touhy mezi Damonem a Elenou.

Osvobození
Elena a její přátelé konečně vstoupili do Temné dimenze osvobodit Stefana, který tam pomalu, ale jistě umírá. Damona stíhá svědomí a je ochoten pro svého bratra nasadit vlastní život. Elena si to míří přímo k cele, kde je Stefan vězněn - jako vždy je to závod o život a smrt. Když celé výpravě hrozí smrtelné nebezpečí, Eleně se podaří vyvolat Křídla ochrany a pak se již mohou vrátit domů do Fell's Curych.

Před půlnocí
Město Fell's Church se stále více podobá městu duchů. Meredith odhalí dávno zapomenutá tajemství svého života. Damon se ze zvědavosti stane člověkem, ale ze zoufalství se neváhá vrátit do Temné dimenze, aby se mohl znovu stát upírem. Kdo může, prchá, protože děti se mění v kruté posedlé tvory a propuká válka mezi dětmi a dospělými.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mishel Mishel | Web | 30. července 2013 v 19:54 | Reagovat

TVD :3 <3 forever :3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama..


This blog was created on 14.3.2013.