About - Vražedná pomsta

30. července 2013 v 20:17 | E. |  Vražedná pomsta
Kapitol netoleruje jakýkoliv typ vzdoru. A zoufalý čin Katniss na konci Hladových her nezůstane nepotrestaný. Kapitolané Katniss a Peetu milují. Doslova hltají nové informace a skrytého významu jejich činu si nevšímají. Zato ostatní kraje ano a ty se začínají bouřit. Prezident Snow musí jednat rychle. Katniss doufá, že svatba s Peetou její zločin vůči Kapitolu odčiní. Bohužel je vše jinak. Přichází 75. ročník Hladových her neboli třetí Čtvrtohry, do nichž budou splátci vylosováni z žijících vítězů her. Tím se Katniss s Peetou vracejí zpět do arény. Katniss do ní vstupuje s jediným posláním - udržet Peetu naživu, aby se mohl vrátit domů. V průběhu her zjišťuje, že není jediná, kdo se snaží chránit Peetu, a moc tomu nerozumí.
Záhada se vyjasňuje, když na pokyn splátce ze třetího kraje Dioda Katniss zničí ochranné silové pole kolem arény. Poté ji společně s Diodem a splátcem ze čtvrtého kraje Finnickem vyzvedává vznášedlo s jejím instruktorem Haymitchem a vrchním tvůrcem her Plutarchem Heavensbeem, kde jí zachraňují život po výbuchu silového pole.
Ještě před hrami se Katniss v lese u dvanáctého kraje setkala s uprchlicemi z kraje osmého, Bonnií a Keprou. Z rozhovoru s nimi se dozvěděla, že míří do třináctého kraje, místa, kde se kdysi těžil grafit a které bylo údajně před 75 lety Kapitolem zničeno. Následně si po zhlédnutí televizní reportáže uvědomila, že třináctý kraj skutečně existovat může. Snažila se dostat nějaké informace od Haymitche, který o tom však jen mlžil. Až ve vznášedle po hrách se její podezření potvrzuje. Třináctý kraj existuje, jeho obyvatelé se přesídlili do podzemí a oni do něj oklikou míří. Peeta se zbylými splátkyněmi ze 7. a 2. kraje Johannou a Enobarií zůstali v Kapitolu. Katniss propadá zoufalství. Ke konci knihy se od svého loveckého přítele z domova Hurikána dozvídá, že byl jejich kraj srovnán se zemí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama..


This blog was created on 14.3.2013.