Hlavní postavy - The Hunger Games

30. července 2013 v 20:18 | E. |  Postavy - The Hunger Games
Katniss Everdeenová je hlavní hrdinkou a vypravěčkou příběhu. Je to šestnáctiletá hnědovláska s šedýma očima a olivovou pletí. Pochází z dvanáctého kraje, sektoru uhelných dolů. Je spíše tichá, ale obecně ve svém okolí oblíbená hlavně pro schopnost obětovat se pro blaho ostatních. Je dobrou lovkyní, lukostřelkyní, sběračkou a stopařkou - to vše se naučila v dětství od svého otce. Po něm má také talent pro zpěv. Po otcově smrti při výbuchu v dole se Katniss od svých 11 let sama stará o rodinu, o kterou se zhroucená matka postarat nedokáže. Ve chvíli, kdy je do Hladových her vylosována její mladší sestra, se bez přemýšlení dobrovolně obětuje a přihlásí na její místo.

Peeta Mellark je dalším šestnáctiletým splátcem dvanáctého kraje v Hladových hrách. Je spíš podsadité postavy s popelavě blonďatými vlasy, které mu spadají ve vlně do čela, a má modré oči. Je synem městského pekaře a sám umí výborně péct, což mu v aréně přináší nečekaně velké výhody. Hned po příjezdu do Kapitolu se také ukazuje jeho nadprůměrná schopnost zapůsobit na publikum a manipulovat s ním. Hned na začátku odhaluje dávnou lásku ke Katniss, která trvá od jeho pěti let. Ve třetím díle trilogie je jeho láska nabourána mučením Snowa. Kvůli sršánímu jedu (jednoho z mutantů Kapitolu) obracejí jeho vzpomínky na Katniss ve zlo. Ve třináctém kraji se snaží tento stav zvrátit s pomocí morfionu. Peeta se nakonec téměř vyléčí. I tak má občas pocit strachu, že ztratí sám sebe.

Primule/Prim Everdeenová je mladší sestrou Katniss. Objevují se v ní vlohy pro zdravotnictví. Ve 13. kraji dostává šanci studovat na doktorku. Bohužel následně umírá v Kapitolu při záchranné akci dětí, kdy opětovně vybuchují bomby a jedna z nich zasáhne i Prim.

Routa/Rue je dívka, účastnící se her za jedenáctý kraj. Bojuje po boku Katniss, dokud není zabita. Je jí dvanáct let, má snědou pleť, tmavé vlasy a zlatavě hnědé oči. Velmi se podobá Katnissině mladší sestře Prim, což bylo logicky důvodem, proč se Katniss rozhodla vytvořit spojenectví právě s ní.

Haymitch Abernathy je muž středního věku, který vyhrál 50. ročník Hunger Hames. Výhra mu zajistila dobré živobytí. Jako jediný přeživší účastník Hunger Games z dvanáctého kraje se stává mentorem Peety a Katniss v přípravě na vstup do arény. Často je sarkastický, nikdy ne střízlivý, což Katniss do značné míry rozčiluje. Když je však přinucen k aktivitě, nabídne dvojici skutečně dobré rady především ohledně strategie a přežití v terénu.

Gale/Hurikán Hawthorne je Katnissin nejlepší kamarád a společník při loveckých výpravách. Je mu 18 let a stejně jako Katniss má tmavé vlasy a šedé oči. Tvoří nerozlučnou dvojici. Předtím, než se Katniss nabídla jako dobrovolník pro Hunger Games, ji přemlouval ke společnému útěku. Když se Katniss vydá do arény bojovat o svůj život, Gale slíbí, že se postará o její matku a sestru.

Cinna je Katnissiným vázižistou, kterého ve druhém díle nechal popravit prezident Snow. Mimo krásných šatů a kostýmů navrhl Katniss také uniformu reprodrozda. Tento návrh se však Katniss dostal do rukou až po jeho smrti.

Finnick Odair je 24 letý splátce ze 4. kraje. Jeho zbraní je trojzubec a síť. Ve druhém díle se vrací do arény společně s Katniss a Peetou. Je neobyčejně krásný a povídá se o něm, že je to velký milovník žen. Pravda je taková, že ho využívá prezident Snow a tak se pod výhrůžkou smrti jeho lásky Annie prodává Kapitolským ženám, které mu platí tajemstvími. Ve třetím díle si bere Annie, bohužel ale při misi v Kapitolu umírá.

Annie Cresta je taktéž splátkyní ze 4. kraje. Ve druhém díle je vylosována, aby se vrátila zpět do arény. Za ní ale nastupuje dobrovolně 80 letá splátkyně, aby jí zachránila život. Annie je tak trochu blázen.
Diod je splátcem ze 3. kraje. Je to vědec a tak nalézá chybu v silovém poli arény a navádí Katniss jak ho zničit. Ve 13. kraji pak pracuje na nových zbraních. Mimo jiné na bombách, se kterými mu pomáhá Hurikán.
Johanna Mason je splátkyní ze 7. kraje. Ve druhém díle se spojuje v aréně s Katniss, Peetou a Finnickem. Po výbuchu silového pole je však zajata Kapitolem a mučena topením ve vodě. Kvůli tomu má poté panický strach z vody.

Prezident Snow je krutý muž co miluje růže a jeho dech je cítit po krvi. S Katniss jsou úhlavní nepřátelé. Finnick ve 3. díle prozrazuje, že prezident se k moci dostal přes používání jedů.

Prezidenka Coinová je prezidentkou ve 13. kraji. Využívá Katniss ke svým záměrům a zároveň přemýšlí, jak se jí zbavit. Katniss jako reprodrozd má totiž na lidi mnohem větší vliv než ona sama a v některých rozhodnutích je pomalu stejně krutá jako prezident Snow.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama..


This blog was created on 14.3.2013.