Září 2013

O Once Upon a Time

28. září 2013 v 17:09 | - A |  Once Upon A Time - O seriálu
Žánr: Drama, Fantasy
Tvůrci: Edward Kitsis, Adam Horowitz
Scenáristi: Edward Kitsis, Adam Horowitz, Andrew Chambliss, Ian Goldberg, Jane Espenson, David H. Goodman, Liz Tigelaar, Daniel T. Thomsen
Hlavní producenti: Edward Kitsis, Adam Horowitz, Steve Perlman, Mark Mylod
Producenti: Kathy Gilroy, Damon Lindelof, Brian Wankum
Editoři: Julie Monroe, Henk Van Eeghen
V hlavních rolích: Ginnfier Goodwin, Jennifer Morrison, Lana Parrilla, Josh Dallas, Jared S. Gilmore, Robert Carlyle, Raphael Sbarge
Hudba: Mark Isham
Země: USA
Datum odvysílání prvního dílu: 23. října 2011
Místa natáčení: Vancouver (Kanada)
Stanice vysílání: ABC
Počet potvrzených sérií: 3
Počet potvrzených dílů: 66

Synopse

V den svatby Sněhurky (Ginnifer Goodwin) a jejího okouzlujícího prince (Joshua Dallas) přichází Zlá Královna (Lana Parrila) a varuje všechny před ohromnou a mocnou kletbou, kterou na ně sama chystá. Po nějakém čase vidíme těhotnou Sněhurku, která navštíví Rampelníka (Robert Carlyle), který jí prozradí věštbu, která říká, že Zlá Královna na ně připravila kletbu, která je z jejich pohádkového světa přenese do světa mnohem horšího, do světa, kde je nečekají žádné šťastné konce. Prozradí jí také, že její nenarozená dcera, Emma, se vrátí, až jí bude 28 a začně finální bitva s Královnou o záchranu pohádkového světa. Na radu Modré Víly, Geppetto (Tony Amendola) a Pinocchio vytvoří skříň z magického stromu. Tato skříň dovolí jedné osobě utéct od zlé kletby. Princ Krasoň chce, aby to byla Sněhurka a jejich nenarozená dcera, kdo kletbě utečou, jenže Sněhurka porodí Emmu o něco dříve, než se očekávalo a skříň je vytvořena pozdě. Když se Emma narodí, udeří Královnina kletba. Krasoň schová Emmu do magické skříně, ale je smrtelně zraněn při boji s Královninými stoupenci. Královna slaví triumf nad Sněhurkou a princem a bere je na "hrozné místo".
V přítomnosti, v Bostonu, žije Emma Swan (Jennifer Morrison) velmi samotářský život jako ručitelka a "lovec lidí". Při oslavě jejích 28. narozenin ji navštíví desetiletý chlapec, který sám o sobě tvrdí, že je její syn Henry (Jared S. Gilmore), kterého Emma dala jako miminko k adopci. Emma s ním nechce mít žádné komplikace a tak souhlasí s tím, že ho odveze k němu domů do Storybrooke ve státě Maine. Po cestě tam jí Henry ukáže pohádkovou knihu, trvajíc na tom, že všechny příběhy jsou pravdivé. Když do Storybrooke dorazí, Henry jí řekne, že všichni lidé žijící v tomto městě, ve Storybrooke, jsou pohádkové postavy zakleté do naší reality, které zapomněli na své pravé identity. Mezi nimi jsou doktor Archie Hopper, kdo je ve skutečnosti Jiminy Cricket, nebo Henryho učitelka Mary Margaret Blanchard, která je ve skutečnosti Emmina matka, Sněhuka. Tvrdí, že čas se ve Storybrooke zastavil a lidé nemají možnost odejít, ale že kletba bude zlomena práve Emmou. Skeptická Emma vrátí Henryho k jeho adoptivní matce, starostce města, jejíž pohádkové alter ego je Zlá Královna. Když Henry od adoptivní matky uteče, Emma se ho vydá hledat a rozhodne se, že ve Storybrooke ještě na nějaký čas zůstane. Tohle rozhodnutí učiní to, že hodiny na věži ve Storybrooke, se poprvé dají do pohybu.

Produkce

Adam Horowitz a Edward Kitsis měli nápad na tento příběh už v roce 2004. V té době psali pro seriál Lost (Ztraceni) a chtěli počkat, až Ztraceni skončí, aby se na seriál mohli zaměřit pořádně a stoprocentně. Na základě pilotu byl seriál vybrán 4. února 2011 stanicí ABC.
V květnu 2011 se Jane Espensos přidala k producentům seriálů a Liz Tigelaar jako "consulting producer". Damon Lindelof byl pro show konzultantem při tvorbě prvního dílu. Kitsis popsal Lindelofa jako jeho a Horowitze "vílu" (v originále godfather), zatímco Horowitz řekl, že "LIndelofovo jméno není v show zmíněné, ale je v DNA show" a že se bude na tvorbě show dále podílet. Dodali také, že Disney jim dovolili použít jejich postavy v seriálu. "Dali nám licenci," řekl Kitsis. "Můžu se mýlit, ale myslím, že to bude poprvé, co uvidíme Sněhurku s mečem v ruce, nebo jako těhulku."
Horowitz i Kitsis později zdůraznili, že seriál se víc zaměří na postavy a nebude obsahovat komplexní a složitý příběh, což bylo původním ohniskem. "Nechceme, aby se z toho stal seriál o mytologii," řekl Kitsis. "Je to o postavách - hlavně o nich."
27. září 2011 udělali producenti pár změn v obsazení. Kristin Bauer van Straten nahradila Paulu Marshall jako Maleficent.

Kritika

Několik kritiků, kteří viděli pilot, ohodnotili seriál velmi pozitivně. Na Metacritic dostal seriál 66 bodů ze 100. Kristin dos Santos z E! označila seriál jako jeden z pěti nejlepších seriálů mezi novinkami sezóny 2011-12. Matthew Gilbert z The Boston Globe dal seriálu C+, tedy 3+, s komentářem: "S dvojkou producentů Lost přichásí love-or-hate seriál. Má působivé ambice a žádá po nás, abychom si představili Sněhurku v podání Goodwin a Parrillinu Zlou Královnu v moderní podobě. Ale vůdcem příběhu je Morrison a příběhy v pozadí - náhodné pohádky - neslibují, že by nás překvapily." V recenzi od St. Louis Post-Dispatch, konkrétněji kritika Gaila Penningtona označil seriál jednu z "Nejvíc slibných show tohoto roku" a nejvíc si slibuje od Jennifer Morrison. Robert Blanco z USA Today umístil show do "top ten" žebříčku a řekl k tomu: "V televizi není nic podobného jako tohle." Mary McNamara z Los Angeles Times porovnávala seriál se seriálem s podobnou tématikou, Grimm, a z jejího porovnání vyšel tento seriál - Once Upon a Time - vítězně. Také skvěle poreferovala o postavě J. Morrison: "Její Emma je předvídatelně cynická a pichlavá - pohádková princezna - ale je prudká a má v sobě dost života na to, aby diváci začali prosit o "ještě trochu víc", než půjdou spát."
Pilot sledovalo 13 milionů diváků a dostal na ratinzích 4.0 od lidí ve věku 18-49. Bylo to nejlépe hodnocené drama a největší debut ABC v posledních pěti letech. Další tři díly měli konstatní ratingy a sledovanost přes 11 milonů diváků.

Vysílání v dalších zemích

Argentina, od 2012
Norsko, od ledna 2012
Mexiko, od rou 2012
Kanada, od 23. října 2011
Turecko, od 9. prosince 2011
Itálie, od 25. prosince 2011
Filipíny, od 9. listopadu 2011
Španělsko, od 12. ledna 2012
Švédsko, od 12. ledna 2012
Portugalsko, od 13. ledna 2012
Austrálie, od roku 2012
Island, od 7. ledna 2012
Brazílie, od roku 2012
Řecko, od roku 2012
Izrael, od roku 2012
Nový Zéland, 2012
Nizozemí, od 22. ledna 2012
původ článku: wikipedie, překlad storybrooke.blog.cz


Pretty little liars 4th season - new Spoilers

27. září 2013 v 17:43 | - A |  PLL - 4. série - Novinky&Spoilery
 • Jedna z lhářek bude mít podezření, že Ezra spolupracuje s "A" týmem nebo je dokonce zodpovědný za to všechno, co se děje. Tato osoba to Arie neprozradí a bude se snažit dávat dohromady informace a důkazy aby se to pak pokusila dokázat.
 • Jason a Lucas se možná vrátí do seriálu.
 • Hanna a Caleb se v Halloweenské epizodě nerozejdou.
 • Toby , Mona a Ezra budou v epizodě 4x20
 • Spencer by měla mít problémy s užíváním léků
 • Bratra Arie, Mika uvidíme v 17. epizodě.
 • Epizoda 4x19 bude podle producenta jednou z největších PLL epizod.
 • V 19. epizodě uvidíme Alison.
 • V epizodě 4x19 uvidíme Tobyho a Ezru.
 • Sasha Pieterse (postava Alison) se vyjádřila k 19. epizodě z 4. série, že je její oblíbenou.

The Vampire Diaries 5th season - next Spoilers

26. září 2013 v 17:17 | - A |  TVD - 5. série - Novinky& Spoilery
1. Damon
Nedělejte si starosti Delena fanoušci. Po čtyřech letech trápení, budeme mít možnost skutečně vidět tento pár šťastný a spolu. A to zahrnuje spoustu líbání. A scén bez oblečení. A celkově radost. Damon a Elena nenechají dlouhou vzdálenost, aby se jim postavila do cesty.

2. Matt
Matt získal na konci minulé série tvrdé kopance, ale po zábavném létě v zahraničí s Rebekou se do Mystic Falls vrací svěží a více zapojeni do děje než kdykoliv předtím. A to je dobré znamení.

3. Rebekah
Rebekah, dříve nazývaná Beks zamíří do The Originals, stráví nějaký čas zavďačovaním se svému příteli za výlet a uvidíme někoho koho jsme nikdy předtím neviděli.

4. Bonnie
Zatímco Matt má přestávku, problémy Bonnie nekončí ani v duchovní sféře. Sleduje jak jdou její dvě nejlepší přítelkyně na vysokou školu, které ještě netuší, že je mrtvá. Mezitím se stanou staré dobré časy z epizody Daddy Issues .

5. Katherine
Nejdelší doba, kdy Katherine zůstala na jednom místě.. no a navždy. Ale to neznamená, že je ven ze hry. Jako člověk je zranitelnější než kdykoliv předtím. Zřejmě v zoufalé potřebě za manikúrou. Ačkoli, její flirtovací schopnosti jsou stále na místě.

6. Silas
Kdysi jsme měli pochybnosti, ale Paul Wesley je ve své nové roli dvojníka jako ryba ve vodě. Silas je darebák s jemným smyslem pro humor, který se dokáže chovat tak, aby se jeho oběti báli ještě víc.

7. Stefan
Když už mluvíme o chudáčkovi... Stefan byl zamčený pod vodou pár měsíců zápasil se starými démony a zároveň umíral znovu a znovu. Čisté mučení. Na druhou stranu, nemusel být svědkem Deleninho vzplanutí, ale hádáme, že by to bylo lepší než ležet na dně jezera.

8. Jeremy
Jeremy má po návratu z mrtvých co vysvětlovat. Ano , lidé z Mystic Falls budou dělat určité věci. Ve škole dostaneme pohled na toho střela výtržníckeho Jeremyho, jen s tou výjimkou, že mu teď paže lemují ohromné ​​svaly a má za sebou výcvik lovce upírů.

9. Caroline
Pokud chcete jít na vysokou a nesdílíte radost ze zdobení vašeho pokoje, tak zavolejte Caroline. Problémy ji však pronásledují, takže bude překvapena na koho na Whitmore narazí. Vlastně na dvě překvapení.

10. Elena
Na jedné straně je šťastná s Damonem, ale skutečnost, že Stefan je pryč několik měsíců ji nenechá chladnou. Nevědomky mu pomáhá tak jako nikdo jiný nemůže.

Pretty Little Liars 4x13 Episode stills

26. září 2013 v 17:16 | - A |  PLL - 4. série - Fotky z epizod
27 fotek z Halloweenské epizody Pretty little liars

Nemocná a zamilovaná?

24. září 2013 v 17:52 | - A
Zdravím. Momentálně marodím. Začalo to horečkou a rýmou a včera jsem od doktorky zjistila že mám zanět hlasivek. Ztratil se mi hlas. Ale doma jsou za to asi rádi. Neslyšej to moje ječení. Alespoň mám čas na filmy a na učení. A hlavně na psaní s jedním skvělým klukem. Pořád na něj myslim. Nebránila bych se tomu že bych s nim byla. Naopak.
Tak a do práce se zjišťováním informací a novinek a TVD, PLL a THG.
Mimochodem.. Stále přemýšlím že to tu rozšířím o nějaké seriály.. Co říkáte? Nějaké návrhy? Napadá mě Gossip girl, Once upon a time a The Carrie diaries. Případné návrhy a nápady uvítám.

Pretty Little Liars 4x19, 4x20 Behind the scenes photos

24. září 2013 v 17:06 | - A |  PLL - 4. série - Fotky a videa ze zákulisí
Pretty little liars 4x19, 4x20 Fotky z natáčení

Pretty little liars season 4 - Spoilers

24. září 2013 v 17:05 | - A |  PLL - 4. série - Novinky&Spoilery
 • Když Caleb odejde do Ravenswoodu, tak se s Hannou nerozejde. Tento pár je v bezpečí, prozatím.
 • Epizoda 4x19 bude černo-bíla epizóda. Epizoda začne a skončí barevně, ale všechno ostatní bude v černo-bílé barvě.
 • V 19. epizodě uvidíme všechny čtyři lhářky, Monu, Ezru a Tobyho.
 • V 4x19 budou mít všichni neobyčejné oblečení.
 • V 4x19 uvidímé páry Spencer&Toby, Emily&Paige.
 • Ezra a Aria budou mít společnou 23 sekundovou scénu.
 • V 19. epizodě bude Hanna hledat odpovědi a dostane se do nebezpečí.
 • Paní Dilaurentisová má nějaké tajemství, které se váže k některé ze záhad týkající se Alison.
 • Zbytek čtvrté sezóny bude zaměřen na zjištění toho, kdo je hlavní A.
 • Uvidíme flashbacky s Ezrou.
 • Denník, který sebrala Hanna v 12. epizodě z brlohu "Big A" jim dá více odpovědí na otázku kro je Big A a také spoustu nečekaných informací o Alison.
 • Ezrova motivace bude odhalena nakonec dostaneme nějaké to uzavření.
 • Po Halloweenské epizodě budeme s jistotou vědět zda je Ali naživu.

The Vampire Diaries 5th season - Untagged promo HQ

19. září 2013 v 11:43 | - A |  TVD - 5. série - Promo fotky
Promo foto z 5. série TVD v HQ kvalitě
Klikněte pro zobrazení původního (velkého) obrázku

The Vampire Diaries season 5 - Kathrine and Elena

19. září 2013 v 11:41 | - A |  TVD - 5. série - Promo fotky
Katherine a Elena na promo fotce k 5. sérii The Vampire Diaries..


This blog was created on 14.3.2013.